Dlaczego nie zlecić zewnętrznej księgowości?

Dlaczego nie zlecić zewnętrznej księgowości?

Wiele osób decyduje się nie zlecać prowadzenia ksiąg rachunkowych na zewnątrz. Spędzam wiele czasu na głoszeniu kazań na temat zlecania na zewnątrz tych procesów biznesowych, które powstrzymują was i waszą firmę przed osiągnięciem sukcesu. Nienawidzicie tego, co robicie i, szczerze mówiąc, nie jesteście w tym zbyt dobrzy. Zawsze mówię, że zlecam na zewnątrz zadania biznesowe, z którymi się zmagam i robię to, w czym jestem dobry. Niedawno wymyśliłem projekt remontu domu (montaż listwy przypodłogowej i wykończenia drzwi w piwnicy). Pomyślałem sobie „doskonale, świetny czas na zlecenie tego na zewnątrz”. Ale tak nie zrobiłem, projekt wziąłem na siebie. Po około 10 minutach pomyślałem sobie „co ja robię, nie korzystam nawet z własnych porad dotyczących podwykonawstwa”. Dlaczego nie zleciłem wykonania robót firmie zewnętrznym? Może z tych samych powodów nie zlecacie Państwo na zewnątrz swojej księgowości.

Aby zaoszczędzić pieniądze

Pomyślałem. Wiele osób może argumentować, że zaoszczędziłem pieniądze, nie płacąc wykonawcy za zainstalowanie wykończenia. Moją argumentacją byłoby to, że w rzeczywistości straciłem pieniądze. Jest to dość prosty przykład kosztów utraconych możliwości. Czas, który poświęciłem (i nadal będę poświęcał) jest stracony i nie może być przeznaczony na rzeczy, które lubię. Może mógłbym zadzwonić do kogoś z większym entuzjazmem, pracowałbym intensywniej nad naszym planem reklamowym lub spędzał więcej czasu na świeżym powietrzu. Zamiast tego, przebrnąłem przez projekt, w którym nie miałem żadnego doświadczenia. Czy zostało to zrobione? Jasne, ale za jaką cenę?

Słuchałem opinii innych osób

Pozwalam innym wpływać na moją decyzję.

Ludzie, którzy są doświadczeni i posiadają odpowiednią wiedzę, skłonili mnie do samodzielnego podjęcia się realizacji remontu.

Być może zadanie wykończenia wydaje im się być łatwe do zrealizowania, podobnie jak proste projekty księgowe, które widzimy co jakiś czas. Czy moje prace wyszły tak dobrze, jak gdyby zrobił to profesjonalista? Wątpię!

Duma?

Może po prostu chciałem wiedzieć, że mogę zrobić ten remont domu sam (miałem po drodze trochę pomocy). Być może jako właściciel małej firmy chcesz prowadzić własną księgowość, ponieważ uważasz, że możesz. Zgadzam się i polecam prowadzenie własnej księgowości w początkowych etapach rozpoczynania działalności (oto mój przewodnik ). Dlaczego tylko na początku? Myślę, że jest to niezbędne dla właściciela firmy, aby zrozumieć sprawozdania finansowe firmy i jak są one generowane; obsługa własnej księgowości pomoże Ci w zrozumieniu tego.

Mój wniosek


Myślę, że większość ludzi nie zleca prowadzenia księgowości na zewnątrz, ponieważ sądzą, że zaoszczędzi pieniądze. Kiedy jednak weźmie się pod uwagę stracony czas, a także pieniądze, które być może będzie trzeba będzie wydać w przyszłości, aby naprawić swoje błędy, trzeba się zastanowić czy naprawdę zaoszczędziłeś pieniądze?
Jestem dość blisko do zakończenia remontu i mam świadomość, co oznacza wykonanie takiej pracy. Czy następnym razem zrobię to samodzielnie, czy też zlecę to na zewnątrz? Nie jestem pewien, ale stawiam na odpowiednią cenę i jakość pracy.

Masz dość prowadzenia własnej księgowości?

Czy jesteś ciekawy ile pieniędzy można zaoszczędzić zlecając nam prowadzenie księgowości?