Księgowość dla restauracji

Księgowość dla restauracji

Jednym z głównych systemów punktów sprzedaży w restauracjach jest nasze oprogramowanie. Jest nam bardzo dobrze znany, ponieważ od ponad dekady używamy go do księgowości dla restauracji. Zawsze oferował bardzo przyjazne dla użytkownika oprogramowanie, które również działa dobrze z punktu widzenia księgowości. Oto przewodnik, jak używać go do prowadzenia księgowości w restauracji.

Rejestracja dziennej sprzedaży

Jak prawdopodobnie już wiesz, aby poprawnie uzgadniać salda bankowe, musisz codziennie rejestrować wpisy w dzienniku sprzedaży. Codzienne wpisy do dziennika sprzedaży w restauracji mogą być nieco bardziej skomplikowane niż inne rodzaje działalności gospodarczej ze względu na ilość szczegółów wymaganych przez niektóre restauracje. Ten system ma wspaniałe podsumowanie sprzedaży skonfigurowane jako raport domyślny. Jeśli chcesz dodać więcej szczegółów do raportu podsumowującego sprzedaż, możesz łatwo dostosować raport, który spełnia Twoje potrzeby. Po utworzeniu codziennego raportu, który będzie Ci odpowiadał, musisz wprowadzić te informacje do systemu księgowego.

Jeśli używasz naszego systemu, będziesz chciał utworzyć i zapamiętać wpis dziennika, aby zmniejszyć ilość wprowadzanych danych.

Jeśli masz wiele lokalizacji restauracji, które są księgowane dla tej samej lokalizacji, to musisz utworzyć osobny wpis dziennika dla każdej lokalizacji. Powinieneś również skorzystać z lekcji naszego systemu, aby odróżnić każdą lokalizację restauracji od innych.

Sieć restauracji w wielu miastach.

Zespoły restauracyjne, które mają wiele lokalizacji, mogą stanowić jeden duży zespół, który może zajmować się wieloma restauracjami. Rozliczanie wielomiejscowej grupy restauracji wymaga doświadczonego doradcy podatkowego restauracji. Raportowanie w tym systemie obsługuje restauracje z wieloma lokalizacjami i ułatwia wzrost. Nasza wersja oprogramowania jest produktem wyższego poziomu, każda restauracja, która chce rozwijać się powinna wziąć to pod uwagę. Z księgowego punktu widzenia nasza firma bardzo ułatwia obsługę wielu lokalizacji. Podsumowanie sprzedaży umożliwia tworzenie raportów sprzedaży dla wszystkich lokalizacji dla danego zakresu dat, masz możliwość przyjrzenia się sprzedaży według lokalizacji i każdego dnia w tym okresie. Dane można następnie łatwo wyeksportować do programu, a następnie wprowadzić do systemu księgowego. Może to nie brzmi zbyt dobrze, ale proszę mi wierzyć, że z księgowego punktu widzenia jest to absolutny przełom. Ta funkcja pozwala na wprowadzanie dziennej sprzedaży w wielu lokalizacjach znacznie szybciej niż jakikolwiek inny system punktu sprzedaży w restauracji, z którym miałem do czynienia. Już sama ta funkcja wystarczy, że poleciłbym ten system większej liczbie restauracji niż jakikolwiek inny system punktów sprzedaży.

Import danych do systemu.

Niedawno dowiedziałem się, że dane z tego systemu można teraz zaimportować do innego. Byłem szczególnie zainteresowany importem codziennych danych sprzedażowych z każdej lokalizacji do drugiego systemu. Kiedy zapytałem o to firmę oprogramowania, wskazali mi oni wtyczkę oprogramowania . Oprogramowanie jest instalowane na poziomie sklepu i pobiera roczną opłatę za sklep. Opłata jest niewiarygodnie rozsądna, biorąc pod uwagę czas potrzebny do prawidłowego wprowadzenia danych sprzedaży do systemu księgowego. Oprogramowanie to posiada inne opcje importu, które mogą naprawdę zwiększyć wydajność, więc sprawdź je.

Sprawozdawczość


Podstawowa sprawozdawczość w naszym systemie jest więcej niż wystarczająca dla każdego biura rachunkowego. Dobry właściciel restauracji zawsze stara się jednak pogłębić swoją wiedzę, aby restauracja była jak najbardziej dochodowa. Dostosowywanie raportów w systemie jest łatwe, a dane, które można wydobyć, mogą naprawdę pomóc w prowadzeniu restauracji. Należy również być w stanie prawidłowo kontrolować stan zapasów i kradzież przez pracowników. Raportowanie w systemie naprawdę przenosi raporty z restauracji na zupełnie inny poziom. Dostęp online umożliwia dostęp do raportów z dowolnego miejsca zarówno kluczowym pracownikom, jak i zespołowi księgowemu. Funkcjonalność raportowania w tej wersji systemu jest znacznie lepsza od raportowania w wersji menedżerskiej . Możliwość dostosowania raportów do własnych potrzeb jest łatwiejsza i istnieje więcej opcji zarządzania raportami w różnych formatach. Podstawowe raportowanie w systemie może być wszystkim, czego potrzebujesz, ale jeśli okaże się, że potrzebujesz więcej funkcjonalności raportowania, poproś o darmową wersję próbną naszego systemu.
Jeśli chodzi o najlepsze oprogramowanie punktu sprzedaży dla restauracji, nadal polecam ten system. W przeszłości prowadziłem restauracje i obecnie prowadzę księgowość – http://acega.pl/ dla kilku grup restauracji; i uważam, że ten system jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem dla wielu restauracji. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego systemu punktów sprzedaży dla swojej restauracji lub masz konkretne pytania dotyczące księgowości w restauracji, skontaktuj się ze mną bezpośrednio.

Powiązane posty

Napisany przez Tomasz Fankowski | 6 czerwca 2018
Kiedy najlepiej jest zatrudnić księgowego
Wielu właścicieli decyduje się na zatrudnienie księgowego w pewnym momencie na etapie rozwoju swojej działalności. Czasami jest to spowodowane presją ze strony księgowego, ponieważ podatki są należne, a książki są...